54122-106100850LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
54122-106100850LF-ND
Manufacturer Part#:
54122-106100850LF
Product Category:
Connectors, Interconnects
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: CONN STACKER 10POS 0.100" T/H
More Detail: 10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm...
DataSheet: 54122-106100850LF datasheet54122-106100850LF Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Number of Positions: 10
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin: 0.744" (18.900mm)
Length - Post (Mating): 0.289" (7.341mm)
Length - Stack Height: 0.335" (8.500mm)
Length - Tail: 0.120" (3.050mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination: Solder
Contact Finish - Post (Mating): Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Post (Mating): 30.0µin (0.76µm)
Color: Black
Related Products
Search Part number : "5412" Included word is 40