86043261310SP2BLF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
86043261310SP2BLF-ND
Manufacturer Part#:
86043261310SP2BLF
Product Category:
Uncategorized
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: DIN RA HEADER F
More Detail: N/A
DataSheet: 86043261310SP2BLF datasheet86043261310SP2BLF Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: *
Part Status: Active
Description
86043261310SP2BLF is a type of semiconductor devices that are used for a variety of applications, such as switching, regulating, and electronic control. It is a two-channel device that can operate at voltages as low as 2.5V and currents up to 20A. As a result, it is highly versatile and has a wide range of applications in many industries.
The 86043261310SP2BLF can be used as an automatic voltage regulator in an AC or DC circuit. It is capable of controlling the voltage output in a wide range of load and circuit conditions. It can regulate the voltage within a 0.25V variation which makes it ideal for applications that require precise and stable voltage regulation. It also has a fast and accurate response time that helps minimize output transient response.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "8604" Included word is 9