| Allicdata Part #: | 732-12764-ND |
| Manufacturer Part#: |
963060174 |
| Price: | $ 0.36 |
| Product Category: | Hardware, Fasteners, Accessories |
| Manufacturer: | Wurth Electronics Inc. |
| Short Description: | ROUND BRASS SPACER L:6,0 MM;ID:4 |
| More Detail: | Round Spacer Unthreaded Brass 0.236" (6.00mm) Sil... |
| DataSheet: | 963060174 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 5000 |
| 1 +: | $ 0.33390 |
| 50 +: | $ 0.30316 |
| 250 +: | $ 0.27012 |
| 500 +: | $ 0.23704 |
| 2500 +: | $ 0.22050 |
| 5000 +: | $ 0.20948 |
Specifications
| Series: | WA-SBRRO |
| Part Status: | Active |
| Type: | Round Spacer |
| Threaded/Unthreaded: | Unthreaded |
| Gender: | Female, Female |
| Screw, Thread Size: | -- |
| Diameter - Inside: | 0.169" (4.30mm) |
| Diameter - Outside: | 0.315" (8.00mm) |
| Between Board Height: | 0.236" (6.00mm) |
| Length - Overall: | 0.236" (6.00mm) |
| Features: | -- |
| Material: | Brass |
| Plating: | Nickel |
| Color: | Silver |
| Weight: | -- |
Related Products
Search Part number : "9630" Included word is 32
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 963030042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:3,0 ... |
| 963041-1 | TE Connectiv... | 20.41 $ | 1000 | 55P JUN-POW-TIM GEH55 Pos... |
| 963040-1 | TE Connectiv... | 1.55 $ | 1000 | 2P JUN-TIMER GEH2 Positio... |
| 963039-2 | TE Connectiv... | 5.28 $ | 1000 | 15P J-P-TIMER GEH15 Posit... |
| 96309 | Wiha | 4.17 $ | 25 | SCREWDRIVER HEX 0.89MM0.8... |
| 963020042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:2,0 ... |
| 963040-3 | TE Connectiv... | 3.26 $ | 2406 | 2P JUN-TIMER GEH2 Positio... |
| 963050042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 5000 | ROUND BRASS SPACER L:5,0 ... |
| GT-96300-3656-T2APOE | GlobTek, Inc... | 19.46 $ | 1000 | 36W, 56V 0.64A, DESKTOP/E... |
| 963030174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4000 | ROUND BRASS SPACER L:3,0 ... |
| 963090174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:9,0 ... |
| 963042-1 | TE Connectiv... | 22.92 $ | 1000 | 54P MESSERLEISTEConnector... |
| 963080174 | Wurth Electr... | 0.39 $ | 1500 | ROUND BRASS SPACER L:8,0 ... |
| 963063-1 | TE Connectiv... | 14.08 $ | 1000 | CONN HEADER 55POS R/A TIN... |
| 963040042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4988 | ROUND BRASS SPACER L:4,0 ... |
| 963059-1 | TE Connectiv... | 13.1 $ | 1000 | 35P JUN-TIMER GEHPosition... |
| GT-96300-3648-T3-PP | GlobTek, Inc... | 17.03 $ | 1000 | 36W, 48V 0.75A, DESKTOP/E... |
| 963060042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4988 | ROUND BRASS SPACER L:6,0 ... |
| 963090042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 2000 | ROUND BRASS SPACER L:9,0 ... |
| 963040174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 3000 | ROUND BRASS SPACER L:4,0 ... |
| 963080042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 3000 | ROUND BRASS SPACER L:8,0 ... |
| 963048-000 | TE Connectiv... | 22.34 $ | 1000 | CONN SPLICE 12-16 AWG CRI... |
| 963010042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:1,0 ... |
| 963062-1 | TE Connectiv... | 13.1 $ | 1000 | 35P JUN-TIMER GEHPosition... |
| 963020174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 5000 | ROUND BRASS SPACER L:2,0 ... |
| 963050174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 2500 | ROUND BRASS SPACER L:5,0 ... |
| 96307 | Wiha | 4.26 $ | 1000 | SCREWDRIVER HEX 0.7MM0.7m... |
| 963006-1 | TE Connectiv... | 6.38 $ | 1000 | CONN PLUG HSG MALE 39POS ... |
| 96300000 | Bopla Enclos... | 0.54 $ | 51 | BOCUBE B ENCLOSURE SCREWS... |
| 963060174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 5000 | ROUND BRASS SPACER L:6,0 ... |
| 963070042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4988 | ROUND BRASS SPACER L:7,0 ... |
| GT-96300-3648-T2-PP | GlobTek, Inc... | 17.03 $ | 1000 | 36W, 48V 0.75A, DESKTOP/E... |
Latest Products
910-565
ROUND SPACER NYLON 14.35MMRound Spacer U...
910-110
ROUND SPACER NYLON 2.79MMRound Spacer Un...
TNSP12.5 38-M5-IS
ROUND STANDOFF M5 NYLONRound Standoff Th...
SWS1860A
ROUND SPACER #10 NYLON 7/16"Round Spacer...
SWS0560A
ROUND SPACER #6 NYLON 5/8"Round Spacer U...
FRS3.5-19LG
ROUND SPACER M3.5 NYLON 19MMRound Spacer...
963060174 Datasheet/PDF