| Allicdata Part #: | 96307-ND |
| Manufacturer Part#: |
96307 |
| Price: | $ 4.26 |
| Product Category: | Tools |
| Manufacturer: | Wiha |
| Short Description: | SCREWDRIVER HEX 0.7MM |
| More Detail: | 0.7mm Hex Screwdriver |
| DataSheet: | 96307 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 3.86820 |
Specifications
| Series: | -- |
| Part Status: | Active |
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Hex |
| Size: | 0.7mm |
| Length - Blade: | 1.57" (40.0mm) |
| Length - Overall: | -- |
| Features: | Chrome Finish, Free Turning Cap |
| Weight: | 0.05 lb (22.68g) |
Related Products
Search Part number : "9630" Included word is 32
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 963030042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:3,0 ... |
| 963041-1 | TE Connectiv... | 20.41 $ | 1000 | 55P JUN-POW-TIM GEH55 Pos... |
| 963040-1 | TE Connectiv... | 1.55 $ | 1000 | 2P JUN-TIMER GEH2 Positio... |
| 963039-2 | TE Connectiv... | 5.28 $ | 1000 | 15P J-P-TIMER GEH15 Posit... |
| 96309 | Wiha | 4.17 $ | 25 | SCREWDRIVER HEX 0.89MM0.8... |
| 963020042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:2,0 ... |
| 963040-3 | TE Connectiv... | 3.26 $ | 2406 | 2P JUN-TIMER GEH2 Positio... |
| 963050042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 5000 | ROUND BRASS SPACER L:5,0 ... |
| GT-96300-3656-T2APOE | GlobTek, Inc... | 19.46 $ | 1000 | 36W, 56V 0.64A, DESKTOP/E... |
| 963030174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4000 | ROUND BRASS SPACER L:3,0 ... |
| 963090174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:9,0 ... |
| 963042-1 | TE Connectiv... | 22.92 $ | 1000 | 54P MESSERLEISTEConnector... |
| 963080174 | Wurth Electr... | 0.39 $ | 1500 | ROUND BRASS SPACER L:8,0 ... |
| 963063-1 | TE Connectiv... | 14.08 $ | 1000 | CONN HEADER 55POS R/A TIN... |
| 963040042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4988 | ROUND BRASS SPACER L:4,0 ... |
| 963059-1 | TE Connectiv... | 13.1 $ | 1000 | 35P JUN-TIMER GEHPosition... |
| GT-96300-3648-T3-PP | GlobTek, Inc... | 17.03 $ | 1000 | 36W, 48V 0.75A, DESKTOP/E... |
| 963060042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4988 | ROUND BRASS SPACER L:6,0 ... |
| 963090042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 2000 | ROUND BRASS SPACER L:9,0 ... |
| 963040174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 3000 | ROUND BRASS SPACER L:4,0 ... |
| 963080042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 3000 | ROUND BRASS SPACER L:8,0 ... |
| 963048-000 | TE Connectiv... | 22.34 $ | 1000 | CONN SPLICE 12-16 AWG CRI... |
| 963010042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 1000 | ROUND BRASS SPACER L:1,0 ... |
| 963062-1 | TE Connectiv... | 13.1 $ | 1000 | 35P JUN-TIMER GEHPosition... |
| 963020174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 5000 | ROUND BRASS SPACER L:2,0 ... |
| 963050174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 2500 | ROUND BRASS SPACER L:5,0 ... |
| 96307 | Wiha | 4.26 $ | 1000 | SCREWDRIVER HEX 0.7MM0.7m... |
| 963006-1 | TE Connectiv... | 6.38 $ | 1000 | CONN PLUG HSG MALE 39POS ... |
| 96300000 | Bopla Enclos... | 0.54 $ | 51 | BOCUBE B ENCLOSURE SCREWS... |
| 963060174 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 5000 | ROUND BRASS SPACER L:6,0 ... |
| 963070042 | Wurth Electr... | 0.36 $ | 4988 | ROUND BRASS SPACER L:7,0 ... |
| GT-96300-3648-T2-PP | GlobTek, Inc... | 17.03 $ | 1000 | 36W, 48V 0.75A, DESKTOP/E... |
Latest Products
LRH-144
SCREWDRIVER CORDLESSScrewdriver, Cordles...
30580
SLOTTED SPANNER NUT DRIVER M8M8 Spanner ...
92050
SCREWDRIVER INSULATED HEX METRIC2.5mm He...
36256
MAGICSPRING TORX SOFTFINISH DRIVT25 Torx...
36260
TORX ESD SAFE SOFTFINISH DRIVERT3 Torx S...
45506
SCREWDRIVER TORX T7 5.08"T7 Torx Screwdr...
96307 Datasheet/PDF