ATM90E36A-AU-R Allicdata Electronics
ATM90E36A-AU-R Integrated Circuits (ICs)
Allicdata Part #:
ATM90E36A-AU-RTR-ND
Manufacturer Part#:
ATM90E36A-AU-R
Product Category:
Integrated Circuits (ICs)
Manufacturer: Microchip Technology
Short Description: IC ENERGY METER 1.8V/3V 48TQFP
More Detail: 3 Phase Meter IC 48-TQFP (7x7)
DataSheet: ATM90E36A-AU-R datasheetATM90E36A-AU-R Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Input Impedance: 50 kOhm, 80 kOhm, 120 kOhm
Measurement Error: 0.5%
Voltage - I/O High: 2.8V, 3.6V
Voltage - I/O Low: 0.4V, 0.8V
Current - Supply: 23mA
Voltage - Supply: 2.8V ~ 3.6V
Meter Type: 3 Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C