DSPIC33FJ128MC202-I/MM Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
DSPIC33FJ128MC202-I/MM-ND
Manufacturer Part#:
DSPIC33FJ128MC202-I/MM
Product Category:
Integrated Circuits (ICs)
Manufacturer: Microchip Technology
Short Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFN
More Detail: dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs...
DataSheet: DSPIC33FJ128MC202-I/MM datasheetDSPIC33FJ128MC202-I/MM Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Program Memory Type: FLASH
Base Part Number: DSPIC33FJ128MC202
Supplier Device Package: 28-QFN-S (6x6)
Package / Case: 28-VQFN Exposed Pad
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Data Converters: A/D 6x10b/12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3 V ~ 3.6 V
RAM Size: 8K x 8
EEPROM Size: --
Series: dsPIC™ 33F