MMB.A.EXTMA.31 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
931-1404-ND
Manufacturer Part#:
MMB.A.EXTMA.31
Product Category:
RF/IF and RFID
Manufacturer: Taoglas Limited
Short Description: ANT ROOF BRKT 31MM ULT/SPAR/PANT
More Detail: N/A
DataSheet: MMB.A.EXTMA.31 datasheetMMB.A.EXTMA.31 Datasheet/PDF
Quantity: 24
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Stock 24Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Part Status: Active
Lead Free Status / RoHS Status: --
Accessory Type: Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL): --
For Use With/Related Products: --
Description
The MMB.A.EXTMA.31 RF components are designed to work in a range of frequency bands from 0.5 to 3.0 GHz. They offer a wide range of features including high power conversion efficiency of up to 50%. It also has a low insertion loss, can handle high power, and has a small size, which is ideal for many applications. The components also have a very wide range of bandwidths, offering a variety of options for those looking for more efficient signal transmission.