PIC18LF25K80T-I/MM Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
PIC18LF25K80T-I/MM-ND
Manufacturer Part#:
PIC18LF25K80T-I/MM
Product Category:
Integrated Circuits (ICs)
Manufacturer: Microchip Technology
Short Description: IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
More Detail: PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 3...
DataSheet: PIC18LF25K80T-I/MM datasheetPIC18LF25K80T-I/MM Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Program Memory Type: FLASH
Base Part Number: PIC18LF25K80
Supplier Device Package: 28-QFN-S (6x6)
Package / Case: 28-VQFN Exposed Pad
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Data Converters: A/D 8x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8 V ~ 3.6 V
RAM Size: 3.6K x 8
EEPROM Size: 1K x 8
Series: PIC® XLP™ 18K
Program Memory Size: 32KB (16K x 16)
Number of I/O: 24
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Connectivity: ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Speed: 64MHz