| Allicdata Part #: | 490-12824-ND |
| Manufacturer Part#: |
PLY10AN4321R0R2B |
| Price: | $ 0.00 |
| Product Category: | Filters |
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Short Description: | COMMON MODE CHOKE 1A 2LN TH |
| More Detail: | 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1A |
| DataSheet: | PLY10AN4321R0R2B Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | 0.00000 |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Package / Case: | Vertical, 4 PC Pin |
| Height (Max): | 0.689" (17.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Features: | -- |
| Approvals: | -- |
| Ratings: | -- |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Series: | PLY10 |
| Voltage Rating - DC: | -- |
| DC Resistance (DCR) (Max): | -- |
| Current Rating (Max): | 1A |
| Number of Lines: | 2 |
| Filter Type: | Power Line |
| Part Status: | Obsolete |
| Packaging: | Bulk |
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
Common Mode Chokes are used as signal line or power line filters to reduce electromagnetic interference (EMI) by providing impedance. They create a current path for the differential signal waveform, passing it through the center core while providing a low impedance path for the common-mode noise to ground. PLY10AN4321R0R2B is typically used for noise reduction of AC or DC power supply lines.
The PLY10AN4321R0R2B is a common mode choke filter designed to reduce EMI (electromagnetic interference) in a circuit. It consists of a ferrite core which is wrapped with multiple turns of insulated wire. The core effectively passes the desired differential signal, while blocking the significantly higher common mode noise. When the common mode noise flows through the choke, it is effectively blocked and shunted to ground via the component’s internal inductance.
The core and winding of the PLY10AN4321R0R2B allows it to act as an efficient differential-mode-to-common-mode inductor. This allows it to pass desired signals while blocking common mode noise, allowing devices to work in their optimal environment. Additionally, it helps reduce the risk of any crosstalk from other connected devices, improving the isolation of circuits in a system.
The primary application for the PLY10AN4321R0R2B is to reduce external EMI disturbancesWhen it is applied in a DC power application, the maximum operating current is 1A, making it suitable for small signal lines and low power components. In terms of AC applications, the component can handle currents up to 6A, making it suitable for most consumer and industrial environments. Additionally, the component’s maximum frequency range is 100kHz-200kHz, making it ideal for noise reduction in various environments.
The PLY10AN4321R0R2B is a useful component for reducing EMI disturbances in DC or AC applications. It has a maximum current rating of 1A in DC applications, and up to 6A in AC applications. In terms of frequency response, it has a bandwidth of 100kHz-200kHz, making it ideal for a number of applications. When connected in a system, it helps reduce the risk of any crosstalk from other connected devices, as well as providing the desired differential signal waveform.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| PLY17BS9320R6B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 600MA 2... |
| PLY17BS3721R0A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1A 2LN ... |
| PLY17BN9320R6B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 600MA 2... |
| PLY10AS1121R8R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.8A 2L... |
| PLY10AN1521R6R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.6A 2L... |
| PLY10AS1121R7D2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.7A 2L... |
| PLY17BN7820R7B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 700MA 2... |
| PLY17BS2921R2A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.2A 2L... |
| PLY17BS5620R8B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 800MA 2... |
| PLY17BN3721R0A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1A 2LN ... |
| PLY17BS9320R6A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 600MA 2... |
| PLY10AN7012R0D2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2A 2LN ... |
| PLY17BS9612R0A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2A 2LN ... |
| PLY17BN5620R8B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 800MA 2... |
| PLY10AN1121R8R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.8A 2L... |
| PLY17BN2921R2B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.2A 2L... |
| PLY17BS9612R0B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2A 2LN ... |
| PLY10AN4420R8D2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 800MA 2... |
| PLY10AS2321R2D2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.2A 2L... |
| PLY17BS5620R8A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 800MA 2... |
| PLY17BN9612R0B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2A 2LN ... |
| PLY17BN7820R7A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 700MA 2... |
| PLY10AN4321R0R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1A 2LN ... |
| PLY17BN3721R0B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1A 2LN ... |
| PLY10AS2121R4R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.4A 2L... |
| PLY17BS1023R0A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 3A 2LN ... |
| PLY17BN4912R4B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2.4A 2L... |
| PLY10AN9012R0R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2A 2LN ... |
| PLY17BN1721R5A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.5A 2L... |
| PLY10AN6220R8R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 800MA 2... |
| PLY10AS2821R2R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.2A 2L... |
| PLY10AS9720R6D2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 600MA 2... |
| PLY17BS3721R0B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1A 2LN ... |
| PLY10AN1430R5R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 500MA 2... |
| PLY17BN9612R0A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 2A 2LN ... |
| PLY17BS1121R8B2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.8A 2L... |
| PLY10AN8720R7D2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 700MA 2... |
| PLY17BS1721R5A2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.5A 2L... |
| PLY10AS1521R6R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 1.6A 2L... |
| PLY10AN8720R7R2B | Murata Elect... | 0.0 $ | 1000 | COMMON MODE CHOKE 700MA 2... |
CMC 100MH 400MA 2LN TH100mH @ 10kHz 2 Li...
COMMON MODE CHOKE 27MH 1A 2LN TH27mH @ 1...
CMC 3.3MH 1.2A 2LN TH3.3mH @ 10kHz 2 Lin...
COMMON MODE CHOKE 13MH 2A 2LN TH13mH @ 1...
COMMON MODE CHOKE 1.3A 2LN TH2 Line Comm...
COMMON MODE CHOKE 1MH 20A 2LN TH1mH @ 10...
PLY10AN4321R0R2B Datasheet/PDF