| Allicdata Part #: | TAP225K050HSB-ND |
| Manufacturer Part#: |
TAP225K050HSB |
| Price: | $ 0.23 |
| Product Category: | Capacitors |
| Manufacturer: | AVX Corporation |
| Short Description: | CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL |
| More Detail: | 2.2µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V Rad... |
| DataSheet: | TAP225K050HSB Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| 1000 +: | $ 0.20200 |
Specifications
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Failure Rate: | -- |
| Features: | General Purpose |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Lead Spacing: | 0.250" (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Series: | TAP |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3.5 Ohm |
| Type: | Conformal Coated |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Tolerance: | ±10% |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | -- |
| Part Status: | Active |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Packaging: | Bulk |
Description
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "TAP2" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| TAP226M016HSB | AVX Corporat... | 0.55 $ | 752 | CAP TANT 22UF 16V 20% RAD... |
| TAP224M035SLZ | AVX Corporat... | 0.1 $ | 1000 | CAP TANT 0.22UF 35V 20% R... |
| TAP224M035SRW | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 0.22UF 35V 20% R... |
| TAP225K035DTW | AVX Corporat... | 0.15 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 35V 10% RA... |
| TAP226M035BRS | AVX Corporat... | 0.64 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 35V 20% RAD... |
| TAP226K025SCS | AVX Corporat... | 1.06 $ | 762 | CAP TANT 22UF 25V 10% RAD... |
| TAP225K016HSB | AVX Corporat... | 0.13 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 16V 10% RA... |
| TAP225K050BRS | AVX Corporat... | 0.2 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 50V 10% RA... |
| TAP226K035SCS | AVX Corporat... | 1.5 $ | 600 | CAP TANT 22UF 35V 10% RAD... |
| TAP225M016SCS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 16V 20% RA... |
| TAP225M020DTW | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 20V 20% RA... |
| TAP225K016BRW | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 16V 10% RA... |
| TAP224K035SRS | AVX Corporat... | 0.07 $ | 1000 | CAP TANT 0.22UF 35V 10% R... |
| TAP225K016GSB | AVX Corporat... | 0.13 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 16V 10% RA... |
| TAP225M035SLR | AVX Corporat... | 0.14 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 35V 20% RA... |
| TAP226K016GSB | AVX Corporat... | 0.23 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 16V 10% RAD... |
| TAP226M016CCS | AVX Corporat... | 0.51 $ | 1046 | CAP TANT 22UF 16V 20% RAD... |
| TAP226K016CRW | AVX Corporat... | 0.19 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 16V 10% RAD... |
| TAP226M006SRS | AVX Corporat... | 0.16 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 6.3V 20% RA... |
| TAP226M035CRS | AVX Corporat... | 0.64 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 35V 20% RAD... |
| TAP2000 | Laird Techno... | 0.64 $ | 1000 | MOUNT MGM |
| TAP225M016CCS | AVX Corporat... | 0.33 $ | 384 | CAP TANT 2.2UF 16V 20% RA... |
| TAP225K020CRS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 20V 10% RA... |
| TAP225K025CRS | AVX Corporat... | 0.12 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 25V 10% RA... |
| TAP225M035DTS | AVX Corporat... | 0.14 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 35V 20% RA... |
| TAP225K035BRW | AVX Corporat... | 0.15 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 35V 10% RA... |
| TAP224M050CRW | AVX Corporat... | 0.12 $ | 1000 | CAP TANT 0.22UF 50V 20% R... |
| TAP224M035FCS | AVX Corporat... | 0.13 $ | 1000 | CAP TANT 0.22UF 35V 20% R... |
| TAP225M050BRS | AVX Corporat... | 0.19 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 50V 20% RA... |
| TAP225M010CRS | AVX Corporat... | 0.1 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 10V 20% RA... |
| TAP225K050CCS | AVX Corporat... | 0.21 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 50V 10% RA... |
| TAP226M025BRW | AVX Corporat... | 0.57 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 25V 20% RAD... |
| TAP227M006CRW | AVX Corporat... | 1.34 $ | 1000 | CAP TANT 220UF 6.3V 20% R... |
| TAP225M010CCS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 10V 20% RA... |
| TAP226M006SCS | AVX Corporat... | 0.17 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 6.3V 20% RA... |
| TAP226M010CCS | AVX Corporat... | 0.2 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 10V 20% RAD... |
| TAP225K050HSB | AVX Corporat... | 0.23 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 50V 10% RA... |
| TAP225K016CCS | AVX Corporat... | 0.33 $ | 1584 | CAP TANT 2.2UF 16V 10% RA... |
| TAP225K020GSB | AVX Corporat... | 0.13 $ | 1000 | CAP TANT 2.2UF 20V 10% RA... |
| TAP226M010GSB | AVX Corporat... | 0.21 $ | 1000 | CAP TANT 22UF 10V 20% RAD... |
Latest Products
TAJP685K010R
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 08056.8F Molded T...
T491B475K016ATAUTO
CAP TANT 4.70UF 16.0V4.7F Molded Tantalu...
T86C475M035EBSS
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 23124.7F Molded T...
1-1879065-6
CAP TANT 33UF 10V 20% 291733F Molded Tan...
TIM225K035P0W
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL2.2F Molded...
ECS-T0JD227R
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917220F Molded ...
TAP225K050HSB Datasheet/PDF