| Allicdata Part #: | 84021AYLFT-ND |
| Manufacturer Part#: |
84021AYLFT |
| Price: | $ 0.00 |
| Product Category: | Integrated Circuits (ICs) |
| Manufacturer: | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Short Description: | IC SYNTHESIZER HIGH FREQ 32-LQFP |
| More Detail: | N/A |
| DataSheet: | 84021AYLFT Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | 0.00000 |
Specifications
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | ICS84021 |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Frequency - Max: | 260MHz |
| Series: | -- |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Input: | LVCMOS, LVTTL, Crystal |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Type: | Frequency Synthesizer |
| Part Status: | Obsolete |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
Description
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
The 84021AYLFT clock/timing generator is a comprehensive PLL core and frequency synthesizer family. This device family provides a range of solutions for systems that require a complete clock/timing subsystem. It provides a wide range of input and output clock/timing signals, making it suitable for various applications.The 84021AYLFT clock/timing generator is ideal for applications where frequency and timing precision is critical. It is capable of providing efficient, stable and accurate clock/timing signals for applications such as avionics, cellular phones, industrial automation, imaging, communications networks and medical instrumentation.The 84021AYLFT clock/timing generator provides a wide frequency and timing range. It supports a large range of input frequencies and phase angles, allowing the user to select a variety of different output frequencies. In addition, it supports a range of phase-locked loop (PLL) modes, making it possible to tailor the output clock/timing signals to a particular application.The 84021AYLFT clock/timing generator operates using a low noise, high performance PLL architecture. The PLL includes a phase-frequency detector (PFD) and a voltage-controlled oscillator (VCO). The PFD is used to compare the input and output signals and adjust the VCO voltage to tune the output frequency. This ensures that the output clock/timing signals remain stable and accurate.The 84021AYLFT clock/timing generator supports a wide range of output signals, including both differential and single-ended signals. Differential signals allow a high level of signal integrity and low-noise output, while single-ended signals offer greater flexibility. The output signals are optimized for jitter performance and are characterized according to both common and exotic output frequencies.In addition to providing a stable and accurate output signal, the 84021AYLFT clock/timing generator also offers a range of configurable features. These include adjustable output drive, slew rate, and various jitter reduction techniques. The device also provides a range of protection features, including overtemperature, overvoltage and overcurrent protection.The 84021AYLFT clock/timing generator is a versatile device that is suitable for a range of applications. Its low noise, high performance PLL architecture, wide range of input and output frequencies, and configurable features make it an ideal choice for applications where frequency and timing precision is critical.The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "8402" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 8402AKLFT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQ... |
| 8402010AKI | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC CLOCK GENERATOR PLL 32... |
| M80-8402245 | Harwin Inc. | 9.37 $ | 1000 | 22 SIL FEMALE PC TAIL CON... |
| 84021 | 9.61 $ | 1000 | HEAVY DUTY FULL HOOKHook ... | |
| 840271BGILFT | IDT, Integra... | -- | 1000 | IC TRANSLATOR ETHER SYNC ... |
| 8402015AKILFT | IDT, Integra... | 2.59 $ | 1000 | IC CLK GEN 25MHZ 32VFQFN |
| 84021AYLF | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC SYNTHESIZER HIGH FREQ ... |
| 84021BYLFT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC CLOCK GENERATOR SMD |
| 8402010AKIT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC CLOCK GENERATOR PLL 32... |
| 8402AKLF | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQ... |
| 84025030 | Sensata-Cryd... | 0.0 $ | 1000 | RELAY SSR SPST-NORELAY SS... |
| 14-8402-310C | Aries Electr... | 5.75 $ | 1000 | CONN IC DIP SOCKET 14POS ... |
| 8402AKILFT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQ... |
| 8402010540 | Laird Techno... | 7.69 $ | 1000 | EMI/RF GASKET .187 DIA |
| 840245AGILFT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 16-TS... |
| 84025040 | Sensata-Cryd... | 0.0 $ | 1000 | RELAY SSR SPST-NORELAY SS... |
| 8402AYLF | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC SYNTH HIGH FREQ GP 32-... |
| M80-8402242 | Harwin Inc. | 8.2 $ | 1000 | 22 POS SIL FEMALE PC TAIL... |
| 8402-1"X72YD | 3M | 31.36 $ | 1000 | TAPE MASKING TRANS/GRN 1"... |
| 8402AYILF | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32-LQ... |
| 8402010AKILFT | IDT, Integra... | 2.45 $ | 1000 | IC CLK GEN 25MHZ 32VFQFN |
| 8402 001U1000 | Belden Inc. | 1.39 $ | 1000 | 2 #20 EPDM SHLD HPNConduc... |
| 8402AKIT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQ... |
| 8402-2"X72YD | 3M | 55.76 $ | 1000 | TAPE MASKING TRANS/GRN 2"... |
| 8402010246 | Laird Techno... | 2.07 $ | 1000 | AMR,SS,RL |
| 84021BYLF | IDT, Integra... | -- | 1000 | IC CLOCK GENERATOR SMD |
| 8402015AKILF | IDT, Integra... | 3.4 $ | 1000 | IC CLK GEN 25MHZ 32VFQFN |
| 840271BGILF | IDT, Integra... | -- | 1000 | IC TRANSLATOR ETHER SYNC ... |
| 8402AYLFT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32-LQ... |
| 84021AYLFT | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC SYNTHESIZER HIGH FREQ ... |
| 840272AGILF | IDT, Integra... | -- | 86 | IC FREQ TRANSLATOR ETH 16... |
| 84024 | 9.61 $ | 1000 | HEAVY-DUTY COMB PICKHook ... | |
| 8402010644 | Laird Techno... | 6.85 $ | 1000 | AMR,SCF,RL 6.4MM |
| 84023 | 9.61 $ | 1000 | HEAVY-DUTY 90 DEGREE PICK... | |
| 8402010242 | Laird Techno... | 18.98 $ | 1000 | AMR,MON,RL |
| 8402010AKILF | IDT, Integra... | 3.2 $ | 1000 | IC CLK GEN 25MHZ 32VFQFN |
| 84020 | 34.57 $ | 1000 | 4PC HEAVY-DUTY HOOK & PIC... | |
| 8402010440 | Laird Techno... | 9.3 $ | 1000 | OBSTK ELECT-NIT ALL MESH |
| 8402AKILF | IDT, Integra... | 0.0 $ | 1000 | IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQ... |
| 84022 | 9.61 $ | 1000 | HEAVY-DUTY STRAIGHT PICKH... |
Latest Products
MC88915TFN160
IC DRIVER CLK PLL 160MHZ 28-PLCC
7151M-50LF
IC CLOCK MANANGEMENT
IDT5V925BQI
IC CLOCK GENERATOR LVCMOS 16QSOP
843002AKI-41
IC SYNTHESIZER LVPECL 32VFQFN
5V80015NLGI
IC CLK GENERATION CHIP 16QFN
DS21600SN
IC CLOCK RATE ADAPTER 16SOIC
84021AYLFT Datasheet/PDF