| Allicdata Part #: | A116-2-ND |
| Manufacturer Part#: |
A116-2 |
| Price: | $ 4.99 |
| Product Category: | Tools |
| Manufacturer: | Klein Tools, Inc. |
| Short Description: | SCREWDRIVER SLOTTED 3/32" 4.44" |
| More Detail: | 3/32" Slotted Screwdriver 4.44" (112.7mm) |
| DataSheet: | A116-2 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 4.53600 |
Specifications
| Series: | -- |
| Part Status: | Active |
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Slotted |
| Size: | 3/32" |
| Length - Blade: | 2.00" (50.8mm) |
| Length - Overall: | 4.44" (112.7mm) |
| Features: | Black Tip, Chrome Finish, Pocket Clip |
| Weight: | 0.05 lb (22.68g) |
Related Products
Search Part number : "A116" Included word is 20
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| MO-FIN-A-A116-F11-1010-22-0-P | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 P-GRADE... |
| MO-FIN-A-A116-F11-1010-22-0-S | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 S-GRADE... |
| A116-2 | Klein Tools,... | 4.99 $ | 1000 | SCREWDRIVER SLOTTED 3/32"... |
| A1160LLHLT-T | Allegro Micr... | 0.32 $ | 1000 | MAGNETIC SWITCH UNIPOL SO... |
| MO-FIN-A-A116-MS11-1010-11-0-P | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 P-GRADE... |
| A1161U2Y2NCNQ | C&K | 8.97 $ | 1000 | SWITCH KEYLK 4POS SP4T 2.... |
| MO-FIN-A-A116-MS11-1010-11-0-S | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 S-GRADE... |
| A1162LLETR-T | Allegro Micr... | 0.43 $ | 1000 | MAGNETIC SWITCH UNIPOL 8-... |
| A116 | Astro Tool C... | -- | 1000 | CRIMP TOOL SPECIAL PURPOS... |
| BFB0312HA-A116 | Delta Electr... | 8.18 $ | 15463 | FAN BLOWER 30X10MM 12VDC ... |
| A116-3 | Klein Tools,... | 5.29 $ | 1000 | SCREWDRIVER SLOTTED 3/32"... |
| MO-FIN-A-A116-F11-1010-33-0-S | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 S-GRADE... |
| MO-FIN-A-A116-MS11-1010-33-0-P | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 P-GRADE... |
| MO-FIN-A-A116-F11-1010-33-0-P | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 P-GRADE... |
| MO-FIN-A-A116-MS11-1010-33-0-S | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 S-GRADE... |
| A1160LLHLX-T | Allegro Micr... | 0.29 $ | 1000 | IC HALL EFFECT SWITCH SOT... |
| MO-FIN-A-A116-MS11-1010-22-0-P | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 P-GRADE... |
| A1161U2A1NZRQ | C&K | 8.63 $ | 1000 | SWITCH KEYLK 4POS SP4T 2.... |
| A116-4 | Klein Tools,... | 5.59 $ | 1000 | SCREWDRIVER SLOTTED 3/32"... |
| MO-FIN-A-A116-MS11-1010-22-0-S | Finisar Corp... | 0.0 $ | 1000 | PLC SPLITTER 1X16 S-GRADE... |
Latest Products
LRH-144
SCREWDRIVER CORDLESSScrewdriver, Cordles...
30580
SLOTTED SPANNER NUT DRIVER M8M8 Spanner ...
92050
SCREWDRIVER INSULATED HEX METRIC2.5mm He...
36256
MAGICSPRING TORX SOFTFINISH DRIVT25 Torx...
36260
TORX ESD SAFE SOFTFINISH DRIVERT3 Torx S...
45506
SCREWDRIVER TORX T7 5.08"T7 Torx Screwdr...
A116-2 Datasheet/PDF