| Allicdata Part #: | 051128 |
| Manufacturer Part#: |
TE2W470MS |
| Price: | $ 4.65 |
| Product Category: | Capacitors |
| Manufacturer: | NOVER |
| Short Description: | TE ELEC 47UF 450V (AX) 40 x 18 |
| More Detail: | N/A |
| DataSheet: | TE2W470MS Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 4.65000 |
| 10 +: | $ 4.51050 |
| 100 +: | $ 4.41750 |
| 1000 +: | $ 4.32450 |
| 10000 +: | $ 4.18500 |
Specifications
| Brand: | NOVER |
| Capacitance: | 47 uF |
| Case or Package Type: | Axial |
| Diameter: | 18 mm |
| Length: | 40 mm |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40°C to +85°C |
| Ripple Current: | 230 mA |
| Tolerance: | ±20 % |
| Type: | General Purpose |
| Voltage: | 450 V |
Latest Products
UUJ2G330MNQ6ZD
CAP ALUM 33UF SMD33F 400V Aluminum Elect...
UUJ2G330MNQ6MS
CAP ALUM 33UF SMD33F 400V Aluminum Elect...
UUJ2E680MNQ6ZD
CAP ALUM 68UF SMD68F 250V Aluminum Elect...
UUJ2E680MNQ6MS
CAP ALUM 68UF SMD68F 250V Aluminum Elect...
UUJ2D101MNQ6ZD
CAP ALUM 100UF SMD100F 200V Aluminum Ele...
UUJ2D101MNQ6MS
CAP ALUM 100UF SMD100F 200V Aluminum Ele...
TE2W470MS Datasheet/PDF