2R5TAE330M Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
P123533TR-ND
Manufacturer Part#:
2R5TAE330M
Product Category:
Capacitors
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Short Description: CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
More Detail: 330µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5V 2917 ...
DataSheet: 2R5TAE330M datasheet2R5TAE330M Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Moisture Sensitivity Level (MSL): 3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status: Lead free / RoHS Compliant
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Features: General Purpose
Ratings: --
Manufacturer Size Code: D2E
Lead Spacing: --
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Series: POSCAP™ TA
ESR (Equivalent Series Resistance): 15 mOhm
Type: Molded
Voltage - Rated: 2.5V
Tolerance: ±20%
Capacitance: 330µF