2R5TPE220MAZB Allicdata Electronics
2R5TPE220MAZB Capacitors
Allicdata Part #:
P16210TR-ND
Manufacturer Part#:
2R5TPE220MAZB
Short Description: CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1411
More Detail: 220µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5V 1411 ...
DataSheet: 2R5TPE220MAZB datasheet2R5TPE220MAZB Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Moisture Sensitivity Level (MSL): 3 (168 Hours)
Specifications
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Features: General Purpose
Ratings: --
Manufacturer Size Code: B2
Lead Spacing: --
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Series: POSCAP™ TPE
ESR (Equivalent Series Resistance): 35 mOhm
Type: Molded
Voltage - Rated: 2.5V
Tolerance: ±20%
Capacitance: 220µF