| Allicdata Part #: | 3306/20100-ND |
| Manufacturer Part#: |
3306/20 100 |
| Price: | $ 0.00 |
| Product Category: | Cables, Wires |
| Manufacturer: | 3M |
| Short Description: | CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 100' |
| More Detail: | Flat Ribbon Cable Gray 20 Conductors 0.050" (1.27m... |
| DataSheet: | 3306/20 100 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| 1 +: | 0.00000 |
Specifications
| Jacket Color: | Gray |
| First Conductor Mark: | Red |
| Insulation Resistance: | 10 GOhm |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Features: | Zippable |
| Ratings: | UL Style 2651 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Voltage: | 300V |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Ribbon Width: | 1.000" (25.40mm) |
| Ribbon Thickness: | 0.035" (0.89mm) |
| Series: | 3306 |
| Shielding: | Unshielded |
| Conductor Strand: | Solid |
| Wire Gauge: | 26 AWG |
| Length: | 100.0' (30.48m) |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Conductors: | 20 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | -- |
| Cable Type: | Flat Cable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Part Status: | Obsolete |
Related Products
Search Part number : "3306" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| 3306P-1-254 | Bourns Inc. | 0.16 $ | 1000 | TRIMMER 250K OHM 0.2W PC ... |
| 3306F-1-104 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 6832 | TRIMMER 100K OHM 0.2W PC ... |
| IEGF6-33065-7-V | Sensata-Airp... | 22.92 $ | 1000 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER |
| 3306W-1-504 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 2391 | TRIMMER 500K OHM 0.2W PC ... |
| 3306W-1-502 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 1 | TRIMMER 5K OHM 0.2W PC PI... |
| 3306/14 300 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 14COND 0.050 GRA... |
| IEGF6-33065-6-V | Sensata-Airp... | 22.92 $ | 1000 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER |
| 3306W-1-101 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 3177 | TRIMMER 100 OHM 0.2W PC P... |
| 3306W-1-203 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 672 | TRIMMER 20K OHM 0.2W PC P... |
| 330648 | TE Connectiv... | 0.48 $ | 1754 | CONN RING CIRC 16-22AWG #... |
| 3306P-1-504 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 385 | TRIMMER 500K OHM 0.2W PC ... |
| 3306/10 100 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 10COND 0.050 GRA... |
| 3306F-1-201 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 2044 | TRIMMER 200 OHM 0.2W PC P... |
| 3306W-1-202 | Bourns Inc. | -- | 1985 | TRIMMER 2K OHM 0.2W PC PI... |
| 3306F-1-105 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 1030 | TRIMMER 1M OHM 0.2W PC PI... |
| 3306K-1-204 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 590 | TRIMMER 200K OHM 0.2W PC ... |
| 3306F-1-503 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 12548 | TRIMMER 50K OHM 0.2W PC P... |
| 3306F-1-202 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 4952 | TRIMMER 2K OHM 0.2W PC PI... |
| 3306F-1-101 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 1943 | TRIMMER 100 OHM 0.2W PC P... |
| 3306/40 100 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 40COND 0.050 GRA... |
| 3306F-1-504 | Bourns Inc. | 0.16 $ | 1000 | TRIMMER 500K OHM 0.2W PC ... |
| 3306 SL001 | Alpha Wire | 2.77 $ | 1000 | CABLE 6COND 28AWG SHLD 10... |
| IUGH11-33061-30 | Sensata-Airp... | 51.34 $ | 1000 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER |
| 3306/26 100 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 26COND 0.050 GRA... |
| 3306K-1-503 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 2270 | TRIMMER 50K OHM 0.2W PC P... |
| 3306 | Pomona Elect... | -- | 254 | BOX ALUM UNPAINTED 4.13"L... |
| 3306/34 100 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 34COND 0.050 GRA... |
| 3306P-1-104 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 8075 | TRIMMER 100K OHM 0.2W PC ... |
| 3306K-1-102 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 1000 | TRIMMER 1K OHM 0.2W PC PI... |
| IULHK21-33062-50 | Sensata-Airp... | 140.71 $ | 1000 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ... |
| 3306W-1-201 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 18 | TRIMMER 200 OHM 0.2W PC P... |
| 3306/50 100 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 50COND 0.050 GRA... |
| 3306W-1-105 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 494 | TRIMMER 1M OHM 0.2W PC PI... |
| 3306W-1-501 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 2000 | TRIMMER 500 OHM 0.2W PC P... |
| 3306P-1-204 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 866 | TRIMMER 200K OHM 0.2W PC ... |
| 3306P-1-103 | Bourns Inc. | 0.29 $ | 1000 | TRIMMER 10K OHM 0.2W PC P... |
| 3306 SL005 | Alpha Wire | 563.73 $ | 10 | CABLE 6COND 28AWG SHLD 10... |
| 3306/60 100 | 3M | 0.0 $ | 1000 | CBL RIBN 60COND 0.050 GRA... |
| 3306F-1-254 | Bourns Inc. | 0.16 $ | 1000 | TRIMMER 250K OHM 0.2W PC ... |
| 3306W-1-254 | Bourns Inc. | 0.16 $ | 1000 | TRIMMER 250K OHM 0.2W PC ... |
Latest Products
3469/25 100
CBL RIBN 25COND 0.050 GRAY 100'Flat Ribb...
1000570108
CBL RIBN 26COND 0.050 MULTI 500'Flat Rib...
HF625/42-100M
CBL RIBN 42COND 0.039 GRAY 100MFlat Ribb...
0082285508
RIB CBL .050 100RL TOPCT 08CKT 2Flat Rib...
1000610080
FEP FLAT RIBBON CABLEFlat Ribbon Cable ...
1000570075
CBL RIBN 8COND 0.100Flat Ribbon Cable 8...
3306/20 100 Datasheet/PDF