| Allicdata Part #: | TAP335M025GSB-ND |
| Manufacturer Part#: |
TAP335M025GSB |
| Price: | $ 0.15 |
| Product Category: | Capacitors |
| Manufacturer: | AVX Corporation |
| Short Description: | CAP TANT 3.3UF 25V 20% RADIAL |
| More Detail: | 3.3µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V Rad... |
| DataSheet: | TAP335M025GSB Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| 1000 +: | $ 0.13402 |
Specifications
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Failure Rate: | -- |
| Features: | General Purpose |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Lead Spacing: | 0.125" (3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354" (9.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia (4.50mm) |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Series: | TAP |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5 Ohm |
| Type: | Conformal Coated |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Tolerance: | ±20% |
| Capacitance: | 3.3µF |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | -- |
| Part Status: | Active |
| Lead Free Status / RoHS Status: | -- |
| Packaging: | Bulk |
Description
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
Tantalum Capacitors
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "TAP3" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| TAP334K035BRW | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 0.33UF 35V 10% R... |
| TAP335K025CCS | AVX Corporat... | 0.14 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 25V 10% RA... |
| TAP335K025GSB | AVX Corporat... | 0.15 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 25V 10% RA... |
| TAP335K016SCS | AVX Corporat... | 0.38 $ | 5749 | CAP TANT 3.3UF 16V 10% RA... |
| TAP336M016SCS | AVX Corporat... | 0.89 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 16V 20% RAD... |
| TAP336K025SCS | AVX Corporat... | 1.65 $ | 999 | CAP TANT 33UF 25V 10% RAD... |
| TAP336K020SCS | AVX Corporat... | 1.28 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 20V 10% RAD... |
| TAP334M035SCS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 0.33UF 35V 20% R... |
| TAP335K016FCS | AVX Corporat... | 0.13 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 16V 10% RA... |
| TAP335M035GSB | AVX Corporat... | 0.18 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 20% RA... |
| TAP336K006HSB | AVX Corporat... | 0.2 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 6.3V 10% RA... |
| TAP335J035BRW | AVX Corporat... | 0.21 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 5% RAD... |
| TAP335M010CCS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 10V 20% RA... |
| TAP336M035CRW | AVX Corporat... | 1.13 $ | 500 | CAP TANT 33UF 35V 20% RAD... |
| TAP336M006CCS | AVX Corporat... | 0.19 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 6.3V 20% RA... |
| TAP336K010FCS | AVX Corporat... | 0.25 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 10V 10% RAD... |
| TAP336M016CCSY | AVX Corporat... | 0.37 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 16V 20% RAD... |
| TAP336K016BRW | AVX Corporat... | 0.38 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 16V 10% RAD... |
| TAP334K035BRS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 0.33UF 35V 10% R... |
| TAP334M035CCS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 0.33UF 35V 20% R... |
| TAP335M035DCS | AVX Corporat... | 0.16 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 20% RA... |
| TAP336K016BRS | AVX Corporat... | 0.37 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 16V 10% RAD... |
| TAP336K035CRW | AVX Corporat... | 1.0 $ | 500 | CAP TANT 33UF 35V 10% RAD... |
| TAP335K006SCS | AVX Corporat... | 0.1 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 6.3V 10% R... |
| TAP335M035CRS | AVX Corporat... | 0.15 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 20% RA... |
| TAP334K050CRS | AVX Corporat... | 0.12 $ | 1000 | CAP TANT 0.33UF 50V 10% R... |
| TAP336K010CRW | AVX Corporat... | 0.23 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 10V 10% RAD... |
| TAP334M035DCS | AVX Corporat... | 0.11 $ | 1000 | CAP TANT 0.33UF 35V 20% R... |
| TAP335M050SRC | AVX Corporat... | 0.21 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 50V 20% RA... |
| TAP335M035SRS | AVX Corporat... | 0.15 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 20% RA... |
| TAP335M025GSB | AVX Corporat... | 0.15 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 25V 20% RA... |
| TAP335M035SCS | AVX Corporat... | 0.16 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 20% RA... |
| TAP335K025SHD | AVX Corporat... | 0.12 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 25V 10% RA... |
| TAP336J016CRW | AVX Corporat... | 0.56 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 16V 5% RADI... |
| TAP336M020CCS | AVX Corporat... | 0.59 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 20V 20% RAD... |
| TAP335J016CRW | AVX Corporat... | 0.14 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 16V 5% RAD... |
| TAP335K050CCS | AVX Corporat... | 0.23 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 50V 10% RA... |
| TAP335M035HSB | AVX Corporat... | 0.18 $ | 1000 | CAP TANT 3.3UF 35V 20% RA... |
| TAP336K020CCS | AVX Corporat... | 0.6 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 20V 10% RAD... |
| TAP336J016SRW | AVX Corporat... | 0.56 $ | 1000 | CAP TANT 33UF 16V 5% RADI... |
Latest Products
TAJP685K010R
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 08056.8F Molded T...
T491B475K016ATAUTO
CAP TANT 4.70UF 16.0V4.7F Molded Tantalu...
T86C475M035EBSS
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 23124.7F Molded T...
1-1879065-6
CAP TANT 33UF 10V 20% 291733F Molded Tan...
TIM225K035P0W
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL2.2F Molded...
ECS-T0JD227R
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2917220F Molded ...
TAP335M025GSB Datasheet/PDF