4534-440-AL Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
1772-1198-ND
Manufacturer Part#:
4534-440-AL
Product Category:
Hardware, Fasteners, Accessories
Manufacturer: RAF Electronic Hardware
Short Description: HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/2"
More Detail: Hex Standoff Threaded #4-40 Aluminum 0.500" (12.70...
DataSheet: 4534-440-AL datasheet4534-440-AL Datasheet/PDF
Quantity: 1630
Stock 1630Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Part Status: Active
Type: Hex Standoff
Threaded/Unthreaded: Threaded
Gender: Male, Female
Screw, Thread Size: #4-40
Diameter - Inside: --
Diameter - Outside: 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height: 0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall: 0.688" (17.48mm) 11/16"
Features: --
Material: Aluminum
Plating: --
Color: --
Related Products
Search Part number : "4534" Included word is 32