4534-832-AL-7 Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
1772-1866-ND
Manufacturer Part#:
4534-832-AL-7
Product Category:
Hardware, Fasteners, Accessories
Manufacturer: RAF Electronic Hardware
Short Description: HEX STANDOFF #8-32 ALUMINUM 1/2"
More Detail: Hex Standoff Threaded #8-32 Aluminum 0.500" (12.70...
DataSheet: 4534-832-AL-7 datasheet4534-832-AL-7 Datasheet/PDF
Quantity: 1900
Stock 1900Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Part Status: Active
Type: Hex Standoff
Threaded/Unthreaded: Threaded
Gender: Male, Female
Screw, Thread Size: #8-32
Diameter - Inside: --
Diameter - Outside: 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height: 0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall: 0.875" (22.23mm) 7/8"
Features: --
Material: Aluminum
Plating: Iridite
Color: --
Related Products
Search Part number : "4534" Included word is 32