4534-632-AL Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
1772-1385-ND
Manufacturer Part#:
4534-632-AL
Product Category:
Hardware, Fasteners, Accessories
Manufacturer: RAF Electronic Hardware
Short Description: HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/2"
More Detail: Hex Standoff Threaded #6-32 Aluminum 0.500" (12.70...
DataSheet: 4534-632-AL datasheet4534-632-AL Datasheet/PDF
Quantity: 5252
Stock 5252Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Part Status: Active
Type: Hex Standoff
Threaded/Unthreaded: Threaded
Gender: Male, Female
Screw, Thread Size: #6-32
Diameter - Inside: --
Diameter - Outside: 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height: 0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall: 0.750" (19.05mm) 3/4"
Features: --
Material: Aluminum
Plating: --
Color: --
Related Products
Search Part number : "4534" Included word is 32