4534-632-SS Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
1772-2057-ND
Manufacturer Part#:
4534-632-SS
Manufacturer: RAF Electronic Hardware
Short Description: HEX STANDOFF #6-32 SS 1/2"
More Detail: Hex Standoff Threaded #6-32 Stainless Steel 0.500"...
DataSheet: 4534-632-SS datasheet4534-632-SS Datasheet/PDF
Quantity: 4414
Stock 4414Can Ship Immediately
Diameter - Inside: --
Diameter - Outside: 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Between Board Height: 0.500" (12.70mm) 1/2"
Length - Overall: 0.750" (19.05mm) 3/4"
Features: --
Material: Stainless Steel
Plating: --
Color: --
Related Products
Search Part number : "4534" Included word is 32