ATF750C-10SC Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
ATF750C-10SC-ND
Manufacturer Part#:
ATF750C-10SC
Product Category:
Integrated Circuits (ICs)
Manufacturer: Microchip Technology
Short Description: IC CPLD 10MC 10NS 24SOIC
More Detail: N/A
DataSheet: ATF750C-10SC datasheetATF750C-10SC Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: ATF750C(L)
Packaging: Tube
Part Status: Obsolete
Programmable Type: In System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max: 10.0ns
Voltage Supply - Internal: 4.75 V ~ 5.25 V
Number of Macrocells: 10
Number of I/O: 10
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)