ATF750CL-15SU Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
ATF750CL-15SU-ND
Manufacturer Part#:
ATF750CL-15SU
Manufacturer: Microchip Technology
Short Description: IC CPLD 10MC 15NS 24SOIC
More Detail: N/A
DataSheet: ATF750CL-15SU datasheetATF750CL-15SU Datasheet/PDF
Packaging: Tube
Part Status: Active
Programmable Type: In System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max: 15.0ns
Voltage Supply - Internal: 4.5 V ~ 5.5 V
Number of Macrocells: 10
Number of I/O: 10
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)