ATF750C-10SI Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
ATF750C-10SI-ND
Manufacturer Part#:
ATF750C-10SI
Manufacturer: Microchip Technology
Short Description: IC CPLD 10MC 10NS 24SOIC
More Detail: N/A
DataSheet: ATF750C-10SI datasheetATF750C-10SI Datasheet/PDF
Packaging: Tube
Part Status: Obsolete
Programmable Type: In System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max: 10.0ns
Voltage Supply - Internal: 4.5 V ~ 5.5 V
Number of Macrocells: 10
Number of I/O: 10
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)