| Allicdata Part #: | TXS0101DBVRG4-ND |
| Manufacturer Part#: |
TXS0101DBVRG4 |
| Price: | $ 0.16 |
| Product Category: | Integrated Circuits (ICs) |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Short Description: | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL SOT23-6 |
| More Detail: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1... |
| DataSheet: | TXS0101DBVRG4 Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 3000 +: | $ 0.15255 |
Specifications
| Input Signal: | -- |
| Base Part Number: | TXS0101 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Data Rate: | 24Mbps |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Signal: | -- |
| Series: | -- |
| Voltage - VCCB: | 2.3V ~ 5.5V |
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 3.6V |
| Channels per Circuit: | 1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Part Status: | Active |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
Description
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
.The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "TXS0" Included word is 40
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| TXS0108ERGYR | Texas Instru... | -- | 25000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102DCUT | Texas Instru... | -- | 8500 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102DCTT | Texas Instru... | -- | 2750 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS02612RTWR | Texas Instru... | -- | 99000 | IC SDIO PORT EXPANDER 24W... |
| TXS0104EGXUR | Texas Instru... | -- | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102DCTTG4 | Texas Instru... | 0.25 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104EDG4 | Texas Instru... | 0.62 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS01AB00-07BI-CS2265 | TE Connectiv... | 11.77 $ | 1000 | TXS01AB00-07BI-CS2265 |
| TXS0104ED | Texas Instru... | -- | 2471 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0108EZXYR | Texas Instru... | -- | 12500 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102DCTR | Texas Instru... | -- | 48000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102DCTTE4 | Texas Instru... | 0.25 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DCKR | Texas Instru... | -- | 20000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DBVR | Texas Instru... | -- | 9000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS03121DRLR | Texas Instru... | -- | 1000 | IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL... |
| TXS0102DCUTG4 | Texas Instru... | -- | 750 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DRLR | Texas Instru... | -- | 4000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DCKT | Texas Instru... | -- | 500 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS02326AMRGER | Texas Instru... | -- | 1000 | IC SIM CARD MUX 2:1 24VQF... |
| TXS0102DCUR | Texas Instru... | -- | 1492 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104EPWR | Texas Instru... | -- | 22000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104EZXUR | Texas Instru... | -- | 5000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102YZTR | Texas Instru... | 0.22 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0202YZPR | Texas Instru... | 0.36 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104EDRG4 | Texas Instru... | 0.39 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104ERGYR | Texas Instru... | -- | 15000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0206AYFPR | Texas Instru... | -- | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104EQPWRQ1 | Texas Instru... | -- | 1005 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0102DCURG4 | Texas Instru... | -- | 3000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DBVRG4 | Texas Instru... | 0.16 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS02326RGER | Texas Instru... | -- | 1000 | IC SIM CARD MUX 2:1 24VQF... |
| TXS0101DBVT | Texas Instru... | 0.32 $ | 1500 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0206YFPR | Texas Instru... | 0.48 $ | 3000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0206-29YFPRB | Texas Instru... | -- | 3000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0104EDR | Texas Instru... | -- | 7500 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DRLRG4 | Texas Instru... | 0.16 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0101DCKRG4 | Texas Instru... | 0.16 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0108EPWRG4 | Texas Instru... | 0.51 $ | 1000 | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL ... |
| TXS0202EVM | Texas Instru... | 3.63 $ | 3 | EVAL MODULE FOR TX0202SEA... |
| TXS02326MRGER | Texas Instru... | 0.0 $ | 1000 | IC SIM CARD MUX 2:1 24VQF... |
Latest Products
MAX13047EETA+
IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 8TDFMVoltage Le...
MC10H606FNR2
IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 28PLCCMixed Si...
ST1G3234BJR
IC TRNSLTR UNIDIR 5FLIPCHIPVoltage Level...
SY100ELT25ZI
IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 8SOICMixed Sig...
MC10ELT25DT
IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 8TSSOPMixed Si...
MAX6618AUB+
IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 10UMAXMixed Si...
TXS0101DBVRG4 Datasheet/PDF