ZTX450STOA Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
ZTX450STOA-ND
Manufacturer Part#:
ZTX450STOA
Product Category:
Discrete Semiconductor Products
Manufacturer: Diodes Incorporated
Short Description: TRANS NPN 45V 1A E-LINE
More Detail: Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 1A 150MHz 1W Thro...
DataSheet: ZTX450STOA datasheetZTX450STOA Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Obsolete
Transistor Type: NPN
Current - Collector (Ic) (Max): 1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 250mV @ 15mA, 150mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 150mA, 10V
Power - Max: 1W
Frequency - Transition: 150MHz
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C (TJ)