69153-024LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
69153-024LF-ND
Manufacturer Part#:
69153-024LF
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: CONN RECPT 26POS 2.54MM CRIMP
More Detail: 26 Position Rectangular Housing Connector Receptac...
DataSheet: 69153-024LF datasheet69153-024LF Datasheet/PDF
Specifications
Series: Mini-PV™, Basics+
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Connector Type: Receptacle
Contact Type: Female Socket
Number of Positions: 26
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Row Spacing: 0.100" (2.54mm)
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Contact Termination: Crimp
Fastening Type: Latch Lock
Color: Black
Features: --
Note: Contacts Not Included
Related Products
Search Part number : "6915" Included word is 40