69155-316LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
69155-316LF-ND
Manufacturer Part#:
69155-316LF
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: QKE HEADER
More Detail: Connector Header Through Hole, Right Angle 16 posi...
DataSheet: 69155-316LF datasheet69155-316LF Datasheet/PDF
Operating Temperature: --
Insulation Height: 0.331" (8.40mm)
Contact Shape: Circular
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Type: Male Pin
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Fastening Type: Push-Pull
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post: 0.150" (3.81mm)
Description
Working Principle
Application Fields
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "6915" Included word is 40