69154-217LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
69154-217LF-ND
Manufacturer Part#:
69154-217LF
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: CONN RCPT 34POS .100" DBL SMD
More Detail: 34 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connec...
DataSheet: 69154-217LF datasheet69154-217LF Datasheet/PDF
Voltage Rating: 1000V
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Length - Post: --
Insulation Height: 0.310" (7.87mm)
Mounting Type: Surface Mount
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded: All
Number of Positions: 34
Description
The 69154-217LF connectors are rated for up to 105°C of operation and up to 0.15A per contact. The connectors provide a secure connection and can support an RV of 9.5V. The design ensures that the connections are reliable and capable of withstanding high temperatures and voltages, as well as high levels of electrical interference.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "6915" Included word is 40