69154-336LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
69154-336LF-ND
Manufacturer Part#:
69154-336LF
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: CONN RCPT 72POS .100" DBL SMD
More Detail: 72 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connec...
DataSheet: 69154-336LF datasheet69154-336LF Datasheet/PDF
Voltage Rating: 1000V
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Length - Post: --
Insulation Height: 0.310" (7.87mm)
Mounting Type: Surface Mount
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded: All
Number of Positions: 72
Description
  • Introduction
  • Application Field
  • Working Principle
  • Conclusion
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "6915" Included word is 40