| Allicdata Part #: | NSVMUN5111DW1T3G-ND |
| Manufacturer Part#: |
NSVMUN5111DW1T3G |
| Price: | $ 0.06 |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Products |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Short Description: | TRANS PNP 50V DUAL BIPO SC88-3 |
| More Detail: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 PNP - Pre-Bi... |
| DataSheet: | NSVMUN5111DW1T3G Datasheet/PDF |
| Quantity: | 1000 |
| 1 +: | $ 0.06000 |
| 10 +: | $ 0.05820 |
| 100 +: | $ 0.05700 |
| 1000 +: | $ 0.05580 |
| 10000 +: | $ 0.05400 |
| Series: | -- |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Transistor Type: | 2 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Resistor - Base (R1): | 10 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 10 kOhms |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 35 @ 5mA, 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 250mV @ 300µA, 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500nA |
| Frequency - Transition: | -- |
| Power - Max: | 250mW |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Supplier Device Package: | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
Due to market price fluctuations, if you need to purchase or consult the price. You can contact us or emial to us: sales@allicdata.com
。Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
The NSVMUN5111DW1T3G is an innovative device suitable for a variety of applications. It is a four-channel, monolithic, low-noise 4-channel, pre-biased NPN/PNP combination, with an integrated unequal current mirror and low noise gain-bandwidth product. In addition to the exceptional combination of attributes, the device also demonstrates very low frequency noise, making it particularly suitable for low-noise applications.
Application Fields
The device offers a range of attractive features for various applications, including:
- Amplifiers
- Switching Regulators
- Linear Regulators
- Multi-Channel Power Amplifiers
- Computer Multimedia Systems
- DSP Applications
- High-Speed Signal Processing Circuits
It is also suitable for position sensing applications, due to its excellent linearity and ultra-low noise performance. The device demonstrates excellent characteristics of linearity, ultra-low noise and wide dynamic range.
Working Principle
The NSVMUN5111DW1T3G is an integrated, pre-biased NPN/PNP combination, with an integrated unequal current mirror. It has a wide input signal range and the output signal is adjusted via a current mirror. The unequal current mirrors effectively provide higher signal-to-noise ratio, as well as improved linearity. The device also has a pre-biased input amplifier which reduces power consumption and helps to protect against process and temperature related variations. The device demonstrates very low frequency noise, making it particularly suitable for low-noise applications.
The device offers excellent characteristics of linearity, ultra-low noise and wide dynamic range. The device can drive a variety of applications, allowing for fast switching and accurate positioning. The device is also very energy efficient and its energy efficiency is further enhanced by the low-power pre-biased input amplifier.
Conclusion
The NSVMUN5111DW1T3G is an innovative device suitable for a range of applications, including amplifiers, switching regulators, linear regulators, multi-channel power amplifiers, computer multimedia systems, DSP applications and high-speed signal processing circuits. The device offers excellent characteristics of linearity, ultra-low noise, wide dynamic range and very low frequency noise. It can be used in a variety of applications, including position sensing applications, due to its excellent linearity, ultra-low noise performance and low power consumption.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
| Part Number | Manufacturer | Price | Quantity | Description |
|---|
| NSVMUN5212DW1T1G | ON Semicondu... | 0.05 $ | 1000 | TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W ... |
| NSVMMUN2230LT1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 0.246W ... |
| NSVMMBT2222AM3T5G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 8000 | SS SOT-723 GP TRANSISTORB... |
| NSVMMBT5087LT1G | ON Semicondu... | 0.05 $ | 3000 | TRANS PNP 50V 0.05A SOT23... |
| NSVM1MA152WAT1G | ON Semicondu... | 0.05 $ | 1000 | DIODE SW 80V DUAL CA SC59... |
| NSVMUN5332DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN/PNP 50V... |
| NSVMMBT6517LT1G | ON Semicondu... | 0.0 $ | 1000 | TRANS NPN 350V 0.1A SOT23... |
| NSVMUN2112T1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PNP 50V BIPOLAR SC5... |
| NSVMUN5333DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT... |
| NSVMMBD353LT1G | ON Semicondu... | 0.11 $ | 3000 | DIODE ARRAY GP 7V SOT23-3... |
| NSVMMUN2113LT3G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS PNP SOT23-3... |
| NSVMMUN2232LT3G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 0.246W ... |
| NSVMUN5111DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 1000 | TRANS PNP 50V DUAL BIPO S... |
| NSVMUN5236T1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 0.202W ... |
| NSVMBD770DW1T1G | ON Semicondu... | 0.13 $ | 1000 | DIODE SCHOTTKY 70V 100MA ... |
| NSVMUN5237T1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS NPN 50V BIPOLAR SC7... |
| NSVMUN5135DW1T1G | ON Semicondu... | 0.08 $ | 1000 | TRANS 2PNP PREBIAS 50V SO... |
| NSVMUN5137DW1T1G | ON Semicondu... | 0.07 $ | 1000 | TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W ... |
| NSVMMBT589LT1G | ON Semicondu... | 0.15 $ | 1000 | TRANS PNP 30V 1A SOT-23Bi... |
| NSVMUN5113DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 1000 | TRANS PNP 50V DUAL BIPO S... |
| NSVMUN5235DW1T1G | ON Semicondu... | 0.07 $ | 1000 | TRANS PREBIAS 2NPN 50V SC... |
| NSVMMUN2233LT3G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 0.246W ... |
| NSVMUN5133DW1T1G | ON Semicondu... | 0.07 $ | 1000 | TRANS 2PNP BRT BIPO SOT36... |
| NSVMMBT5551M3T5G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS NPN 160V 0.06A SOT-... |
| NSVMMBTH10LT1G | ON Semicondu... | 0.08 $ | 3000 | TRANS SS VHF MIXER NPN 25... |
| NSVMUN5211DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 10000 | TRANS 2NPN PREBIAS 50V SO... |
| NSVMUN5233DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 1000 | TRANS NPN 50V DUAL BIPO S... |
| NSVMMBD717LT1G | ON Semicondu... | 0.08 $ | 1000 | DIODE SCHOTTKY 20V SC70-3... |
| NSVMUN5213DW1T3G | ON Semicondu... | 0.06 $ | 1000 | TRANS NPN 50V DUAL BIPO S... |
| NSVMMUN2235LT1G | ON Semicondu... | 0.05 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 0.246W ... |
| NSVMUN2237T1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 0.23W S... |
| NSVMMBT5401WT1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PNP BIPO 150V SC70-... |
| NSVMMBT6520LT1G | ON Semicondu... | 0.11 $ | 1000 | TRANS PNP 350V 0.5A SOT23... |
| NSVMMUN2131LT1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS PNP 0.246W ... |
| NSVMUN5211DW1T2G | ON Semicondu... | 0.07 $ | 1000 | TRANS PREBIAS 2NPN 50V SC... |
| NSVMUN5334DW1T1G | ON Semicondu... | 0.07 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT... |
| NSVMMUN2114LT3G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PNP BIPO 50V SOT23-... |
| NSVMMUN2137LT1G | ON Semicondu... | 0.04 $ | 1000 | TRANS PREBIAS NPN 246MW S... |
| NSVMUN5215DW1T1G | ON Semicondu... | 0.08 $ | 1000 | TRANS NPN 50V DUAL BIPO S... |
| NSVMMUN2133LT1G | ON Semicondu... | 0.05 $ | 9000 | TRANS PREBIAS PNP 0.246W ... |
TRANS NPN PREBIAS/NPN 6TSSOPPre-Biased B...
TRANS RET SC-88Pre-Biased Bipolar Transi...
TRANS RET SC-88Pre-Biased Bipolar Transi...
TRANS RET SC-88Pre-Biased Bipolar Transi...
TRANS RET SC-88Pre-Biased Bipolar Transi...
TRANS RET SC-88Pre-Biased Bipolar Transi...
NSVMUN5111DW1T3G Datasheet/PDF