4455CPCE10D390M Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
4455CPCE10D390M-ND
Manufacturer Part#:
4455CPCE10D390M
Product Category:
RF/IF and RFID
Manufacturer: Silicon Labs
Short Description: PICO BOARD EZRADIO 390MHZ
More Detail: N/A
DataSheet: 4455CPCE10D390M datasheet4455CPCE10D390M Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: EZRadio®
Part Status: Obsolete
Type: Transceiver
Frequency: 390MHz
For Use With/Related Products: Si4455
Supplied Contents: Board(s)
Description
The 4455CPCE10D390M is a full-featured, RF evaluation board capable of RF development and testing. It is designed for both high- and lower-frequency applications, with a frequency range of 2.4 to 5 GHz. It includes a range of integrated components - including Antennas, power amplifiers, transmitters, receivers, and high-speed ADCs - to provide a platform that helps simplify test and evaluation for RF designs. The board has been designed to meet the industry\'s stringent requirements for operating at high power and low noise levels.
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "4455" Included word is 40