ZXTN25100DZTA Allicdata Electronics
ZXTN25100DZTA Discrete Semiconductor Products
Allicdata Part #:
ZXTN25100DZTR-ND
Manufacturer Part#:
ZXTN25100DZTA
Product Category:
Discrete Semiconductor Products
Manufacturer: Diodes Incorporated
Short Description: TRANS NPN 100V 2.5A SOT89
More Detail: Bipolar (BJT) Transistor NPN 100V 2.5A 175MHz 2.4W...
DataSheet: ZXTN25100DZTA datasheetZXTN25100DZTA Datasheet/PDF
Quantity: 1000
Stock 1000Can Ship Immediately
Specifications
Series: --
Packaging: Tape & Reel (TR)
Part Status: Active
Transistor Type: NPN
Current - Collector (Ic) (Max): 2.5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 100V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 345mV @ 250mA, 2.5A
Current - Collector Cutoff (Max): 50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 300 @ 10mA, 2V
Power - Max: 2.4W
Frequency - Transition: 175MHz
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)