91614-314ALF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
91614-314ALF-ND
Manufacturer Part#:
91614-314ALF
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: CONN RCPT 14POS .100 SGL STR SMD
More Detail: 14 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connec...
DataSheet: 91614-314ALF datasheet91614-314ALF Datasheet/PDF
Current Rating: --
Features: Board Lock, Pick and Place
Ingress Protection: --
Mated Stacking Heights: 10.81mm
Contact Length - Post: --
Insulation Height: 0.275" (6.99mm)
Number of Rows: 1
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded: All
Number of Positions: 14
Part Status: Active
Packaging: Tape & Reel (TR)
Related Products
Search Part number : "9161" Included word is 40