91618-414LF Allicdata Electronics
Allicdata Part #:
91618-414LF-ND
Manufacturer Part#:
91618-414LF
Manufacturer: Amphenol FCI
Short Description: CONN RCPT 28POS .100 DBL STR SMD
More Detail: 28 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connec...
DataSheet: 91618-414LF datasheet91618-414LF Datasheet/PDF
Ingress Protection: --
Mated Stacking Heights: 10.81mm
Contact Length - Post: --
Insulation Height: 0.275" (6.99mm)
Series: Dubox™
Contact Finish Thickness - Mating: 78.7µin (2.00µm)
Contact Finish - Mating: Tin
Mounting Type: Surface Mount
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded: All
Number of Positions: 28
Description
91618-414LF Application Field
91618-414LF Working Principle
The specific data is subject to PDF, and the above content is for reference
Related Products
Search Part number : "9161" Included word is 40